Planowanie produkcji – koniec z bałaganem w papierach

planowanie-produkcji-narzedziownia

Jeżeli prowadzisz małą firmę produkcyjną do bez wątpienia wiesz, że niesie to ze sobą szereg problemów związanych z organizacją całego procesu w taki sposób, aby był wydajny oraz bezproblemowy. Wiele osób sądzi, że w mniejszych przedsiębiorstwach jest to łatwiejsze do osiągnięcia, ale nic bardziej mylnego. Trudności pojawiają się, gdyż mniejsza skala odbija się nie tylko na tym ile się produkuje, ale również na kadrze pracowniczej i kierowniczej. Innymi słowy, dochodzi do sytuacji, gdzie brakuje kogoś, kto mógłby chociażby odpowiadać na pytania pracowników, czy stale kontrolować karty pracy oraz to kto i co robi w danym momencie. Niestety zatrudnienie kolejnych kilku osób z ekonomicznego punktu widzenia będzie nieopłacalne. Co w takim razie możesz zrobić, aby polepszyć planowanie produkcji w Twojej firmie?

Papierowy chaos

Każda firma przyjmuje jakiś system raportowania, najczęściej w formie papierowej. Mamy więc karty pracy, godzinówki, listę nadgodzin, kartę kontroli stanowiska, listę usterek, formularze potrzebne do kontroli jakości itd. Sporo tego prawda? Teraz natomiast odpowiedz sobie szczerze, czy ta cała papierologia jest rzetelnie weryfikowana? To trudna, wręcz syzyfowa praca. Nawet jeśli ktoś przegląda te wszystkie dokumenty, to często zamieszczone w nich informacje docierają do właściwych osób zbyt późno, przez co powstają opóźnienia i ryzyko nie wywiązania się z terminów. A co gdyby te wszystkie karty i formularze znalazły się w jednym miejscu? Gdyby na dodatek była tam także tablica ogłoszeń oraz rozpiska obowiązków na każdy dzień? Brzmi dobrze, prawda?

Witamy w XXI wieku!

Obecne stulecie z pewnością przebiega pod znakiem cyfryzacji. Powoli wkrada się ona także do procesów związanych z planowaniem produkcji. Właściciele wielu firm w Polsce i za granicą decydują się na profesjonalne oprogramowanie, które pomaga im w zorganizowaniu pracy ich przedsiębiorstwa. Jaki jest cel tego typu programów? Czemu mają służyć i co konkretnie to oznacza dla Ciebie? Całe rozważanie można zamknąć w jednym słowie – oszczędność. Tak, korzystając z tego typu aplikacji możesz zaoszczędzić przede wszystkim sporo pieniędzy poprzez zredukowanie do minimum ewentualnych błędów i pomyłek. Dobrze zorganizowana linia produkcyjna, bez przestojów oraz opóźnień z pewnością podniesie wydajność i zyski formy. Na koniec oszczędzisz czas swój i Twoich pracowników. Zastanawiasz się gdzie możesz znaleźć takie oprogramowanie. Sprawdź Prodio za darmo przez 14 dni! Poczytaj o nowoczesnym planowaniu produkcji: https://getprodio.com/pl/planowanie-produkcji/

Samo dobro?

Sam system jest bardzo prosty w obsłudze i można go wdrożyć samodzielnie w zaledwie kilkanaście minut. Dzięki niemu masz wgląd do danych pokazujących wydajność Twoich pracowników. Natomiast oni zawsze wiedzą co i kiedy mają produkować. Dzięki temu nie ma potrzeby ciągłego bycia “pod telefonem” w razie, gdyby ktoś miał jakieś pytania.

Każdy rejestruje swoją pracę w odpowiednim formularzu, a ty masz od razu wgląd w poczynione postępy i wydajność każdego z pracowników. Przede wszystkim zaś nie musisz siedzieć w biurze, aby mieć dostęp do tych informacji. Możesz być w domu z rodziną albo na wakacjach. Wystarczy, że masz smartfon z dostępem do internetu, aby na bieżąco kontrolować funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa.

Zapewne chciałbyś poznać jeszcze trochę szczegółów. Warto zaznaczyć, że oprogramowanie do planowania produkcji Prodio dba o Twoją prywatność. Wszystkie Twoje dane są zaszyfrowane i nikt z zewnątrz nie ma do nich dostępu. Mało tego, szyfrowane jest również Twoje hasło dostępu! Firma spełnia też wszystkie wymagania związane z RODO i umożliwia podpisanie umowy o powierzeniu danych. W każdej chwili możesz również zrezygnować z usługi i pobrać swoje dane.